Odvoz vlastním autem? Levnější jen ve více lidech.

Jet taxíkem, nebo vlastním autem a pak se nechat odvézt asistenční agenturou? Řidiči mají na výběr, cenově obě nabídky příliš neodlišují.

Asistenční službu ocení nejvíce řidiči, kteří někde neplánovaně popíjí. Pak jim nezbývá nic jiného než nechat své auto třeba na druhém konci města celou noc. A nechat se odvézt taxíkem. Nebo využít právě asistenční službu.

S agenturami je také jednodušší přepravit větší počet lidí. Posádka se totiž většinou nebrání naložit pasažéry do doprovodného vozidla, kterým asistenti přijeli. „Taková služba je u většiny firem zdarma,“ říká Filip Horáček, který u jedné agentury pracuje jako řidič. Při rozpočítání celkové ceny je pak přeprava levnější. Ovšem je nutné připočíst náklady na palivo spotřebované ve vlastním autě.

A jak je to s účtováním kilometrů? U asistenční agentury se musí cestující spokojit s poněkud „divokým“ placením podle počítadla ujetých kilometrů ve vlastním autě. A na rozdíl od taxíku nemá ve svém autě neustále přehled o tom, jak aktuální suma narůstá.

 

zdroj: MF DNES – Brno
19.3.2007

Call Now Button